18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Nis shitja e biletave për ndeshjen e kualifikimeve, Kosovë-Zvicër

Sot nga ora 13:00 ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Kosovë- Zvicër, e cila luhet me 9 shtator në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2024. 

Çmimet e biletave në Veri dhe Jug janë 5 euro, në Lindje kushtojnë 10 euro, në Perëndim 20 euro, ndërsa bileta VIP 80 euro.

Një person ka mundësinë të blejë deri në 4 bileta, bënë të ditur Federata e Futbollit të Kosovës, transmeton klankosova.tv

Ndërsa për të blerë biletën online duhet fillimisht të regjistroheni në platformë, pastaj zgjidhni tribunën e staduimit dhe më pas e selektoni ulësen e preferuar .

Pasi t’i zgjedhni biletat, vazhdoni me pagesën online, kur të përfundoj blerja online, ju duhet të pritni deri të gjenerohet bileta dhe fatura juaj.

Bileta duhët të jetë e printuar në formatin A4, printimi duhet të jetë i kualitetit të lartë.

Ndërsa në stadium një person mund të hyjë vetëm me një biletë, pra janë të personalizuara.

Linku ku mund të bleni biletën online: https://eu.ebileta.al/biglietteria/listaEventiPub.do

Nëse pas blerjes së biletës nuk e merrni nëpërmjet emailit, atëherë mund ta gjeni përmes kodit në linkun e mëposhtëm:

https://eu.ebileta.al/biglietteria/trans/restore.do

 

Më Shumë

70 aksidente dhe mbi 2300 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh që janë shqiptuar 2340 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 70 aksidente trafiku, 45 prej tyre janë...

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen e 26-vjeçarit në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ua ka caktuar nga një muaj paraburgim dy personave të dyshuar për rastin e 26-vjeçarit, i cili të shtunën u...

Lajmet e Fundit