16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Nis votimi në qendrën më të madhe në Prizren

Për betejën e Zgjedhjeve të Balotazhit, me një proces krejtësisht të rregullt është hapur edhe qendra më e madhe e votimit në qytetin e Prizrenit.

Kështu ka bërë të ditur për Klan Kosova, kryesuesi i keësaj qendre të votimit, ndërsa e cila llogaritet të jetë dhe më e madhja në gjithë Kosovën.

Raportohet se komisionerët në të gjitha klasët janë të kompletuara. Gjithcka në këtë qendër ka filluar nga ora 07.00

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Sheikh Jassim ‘mund të bëjë ofertë të re për Manchester United’

Sheikh Jassim bin Hamad Al Thani thuhet se mund të bëjë një tjetër ofertë për Manchester United, me Katarin që mendohet të jetë i...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit