33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Nisma në Malishevë fiton 38,7 për qind

Limaj Nisma rahovecSipas të dhënave të fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Nisma për Kosovën në Malishevën e Fatmir Limajt ka dalë e para. Megjithatë, ndonëse ishte pritur më shumë, ajo ka mundur të bëjë për vete vetëm rreth 38 për qind të elektoratit të kësaj komune.

Në mbi 90 për qind të votave të numëruara, sipas të dhënave të KQZ-së bëhet e ditur se NISMA, në këtë komunë ka 38,7 për qind, e ndjekur nga Partia Demokratike e Kosovës me 26,1 për qind dhe LDK me 18.6 për qind.

Megjithatë, NISMA, në nivel të përgjithshëm, sipas të dhënave të KQZ-së, pritet që të kaloj pragun zgjedhor

Më Shumë

14 vjet nga vdekja e aktorit, Bekim Fehmiu

Po mbushen 14 vjet që nga vdekja e njërës ndër figurave më të lartësuara të aktrimit shqiptar, Bekim Fehmiut. Pas vetes ai la vepra të...

Pandeli Majko shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Rahoveci  ka kremtuar Ditën e Çlirimit. Në këtë ditë kremte, ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, është shpallur "Qytetar Nderi" i Rahovecit dhe është vlerësuar...

Lajmet e Fundit