33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Bardhyl Meta i LDK-së, uron Thaçin për fitoren

Bardhyl MetaPërderisa lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk ka dalë ende me një deklaratë zyrtare sa i përket rezultatit preliminar të zgjedhjeve, kandidati për deputet i kësaj partie, Bardhyl Meta e ka uruar liderin e Partisë Demokratikë të Kosovës, Hashim Thaçi për fitoren në zgjedhjet parlamentare.

“Dëshiroj që të uroj kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe partneret e tjerë të koalicionit rreth PDK-së për fitoren e tyre të pastër dhe të pa kontestueshme në zgjedhjet që ishin të organizuara shumë mirë, të cilat ishin demokratike dhe rregullta”, ka shkruar Meta në rrjetin social Facebook.
Ai po ashtu ka uruar edhe qytetarët e Kosovës për kulturën demokratike dhe qytetëruese gjatë fushatës si dhe gjatë procesit të votimit.

Më Shumë

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Suhareka ‘blindon’ kapitenin Yll Hoxha

FC Suhareka ka arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit me futbollistin Yll Hoxha, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre. Skuadra që e ka...

Lajmet e Fundit