16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

NISMA nuk shkrihet në AAK

Bilall SherifiNjëri prej udhëheqësve të NISMA për Kosovën, Bilall Sherifi, ka thënë se nuk e kanë në plan t’i bashkohen AAK’së dhe as të shkrihen në këtë parti.

Ai ka thënë se NISMA do të konsolidohet për të mbetur sa më afërt qytetarëve.

“Nisma, as me AAK’në, as me Vetëvendosjen dhe as me një parti tjetër nuk e ka ndërmend të bashkohet. Ne e kemi vizionin tonë, në konsolidimin e strukturave të partisë në mënyrë që të jemi sa më pranë qytetarëve”, ka thënë Bilall Sherifi për Express.

Më Shumë

Hoti: Të pezullohet përkohësisht akciza në naftë

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar të merren këto veprime që do e zbusin krizën në Kosovë.   “Për të ndihmuar qytetarët në përballje me...

Morena Taraku në studio për këngën e re?

Ajo ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor për fansat e publikun. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur shqiptare, Morena Taraku,...

Lajmet e Fundit