16.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Nisma për Kosovën nuk dëshiron të bëhet reprizë e PDK-së

Limaj,nismaKryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se fillimisht kanë qenë dhjetë deputetë të Parlamentit të Kosovës që kanë dashur t’i bashkohen nismës së tij.

Por, Limaj e ka arsyetuar mosardhjen e tyre me faktin se Nisma për Kosovën nuk ka dashur të bëhet reprizë e PDK’së.

“Nëse do t’i marrshim dhjetë deputetë s’do të ishte Nismë e re. Më mire që kemi vazhduar kështu sepse duam që kjo Nismë e re të jetë e re”, ka thënë Limaj në Rrokum Tv.

“Nuk kemi dashur të bëjmë një lloj reprize të një grupi politik”, ka shtuar ai.

Limaj ka thënë se në Nismën për Kosovën do të ketë fytyra të reja të cilat nuk kanë pasur hapësirë nëpër parti tjera.

“Nisma për Kosovën do të jetë subjekt i hapur dhe i ri për t’iu dhënë njerëzve hapësirë pavarësisht në cilin grup do të jenë”, ka thënë ai.

Më Shumë

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Rusia nuk do të konkurrojë me asnjë fillm për në Oscars

Rusia nuk do të dorëzojë ndonjë film për të konkurruar në Oscars këtë vit, ka njoftuar Akademia Ruse e Filmit. Në një deklaratë, akademia nuk...

Lajmet e Fundit