-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Një grua në Rahovec sulmohet nga dy persona

Një grua në Rahovec ka raportuar në Polici se dy meshkuj kanë ushtruar dhunë ndaj saj.

Të njëjtit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

“Rahovec 19.01.2023-10:00. Viktima femër kosovare, ka raportuar se dy të dyshuarit meshkuj kosovar  kanë ushtruar dhunë ndaj saj. Të njëjtit  janë arrestuar, dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë./

Më Shumë

Pakënaqësitë për vlerën e koeficientit të pagave – sindikalistët dërgojnë 18 ankesa te Avokati i Popullit, Kushtetuesja nuk ka pranuar asnjë

Në fund të vitit të kaluar ishte miratuar Ligji i ri i Pagave për punëtorët e sektorit publik, derisa ditë më parë ishte caktuar...

Treni del nga binarët, shpërthen një zjarr i madh në Ohio

Në shtetin amerikan të Ohios, pranë qytetit East Palestine, një tren mallrash ka dalë jashtë shinave të trenit. Një tren ka shkaktuar një zjarr të...

Lajmet e Fundit