19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Një muaj paraburgim për A. Kastratin nga Prizreni

Gjykata-qekiqiGjykata Themelore në Prizren, ka caktuar një muaj paraburgim për të dyshuarin A. Kastrati nga Prizreni.

“Departamenti për Krime të Rënda, me datën 02.05.2014 i cakton paraburgim A. Kastrati nga Prizreni, me kërkesën e Prokurorit të Shtetit, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale, blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge nga neni 273 par.2 lidhur me parag.1 të KP-së”, njoftoi zëdhënësja e Gjykatës në Prizren, Afërdita Kicaj.

“I pandehuri A.Kastrati në ditën kritike është ndaluar nga Policia dhe gjatë kontrollimit të tij – në trupin e tij në gjepat e setrës janë gjetur 11 paketime me substanca të dyshuara për narkotik dhe po ashtu gjatë bastisjes në shtëpinë e tij janë gjetur edhe dy vazo të cilat ishin të mbjellura me CANABIS ATIVA, e të cilat në bazë të testit fushor kanë rezultuar si pozitive përkatësisht CANABIS në peshë prej 66,25 gram”.

“Gjykata Themelore në Prizren cakton paraburgim në kohëzgjatje prej 1 muaji i cili do të llogaritet prej kohës së arrestimit 30.04.2014 dhe do të zgjasë deri me datën 29.05.2014”./prizrenpress.com/

Më Shumë

Haxhi Avdyli: “Guxo” kandidon vetë ose me LVV-në, rikthimi në LDK i pamundur

Haxhi Avdyli nga “Guxo” thotë se në zgjedhjet e ardhshme që pritet të mbahen në Kosovë, kjo parti preferon një koalicion para ose edhe...

Moti sot: I vranët dhe me intervale me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkure parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit