16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Njoftojnë për programin zgjedhor

Shadervani 5Në kuadër të pjesës së dytë të fushatës elektorale dhe vizitave derë më derë me moton “Ndryshimet trokasin në dyert tuaja”, Partia Konservatore e Kosovës ka organizuar një takim me qytetarët e në sheshin “Shatërva” në Prizren.

Kandidati i këtij subjekti politik për kryetar të Prizrenit,Beni Kizolli, bashkë me kandidatët për Asamblenë Komunale, ka shpërndarë matriale të programit zgjedhor.

“Takimet e tilla publike dhe të rastit tregojnë përkushtimin e Partisë Konservatore të Kosovës për të dëgjuar dhe kuptuar brengat dhe nevojat e qytetarëve nga dora e parë dhe komunikimi i drejtpërdrejt mundëson një qasje ndryshe për zgjidhjen e problemeve dhe i bind qytetarët se Partia Konservatore e Kosovës është afër tyre, është zëri dhe mjeti i tyre për adresimin e brengave të tyre”

Gjatë këtyre takimeve është prezantuar vizioni dhe plani i Partisë Konservatore të Kosovës për një të ardhme më të mirë duke premtuar se edhe pas ardhjes në pushtet ky subjekt politik do të jetë afër dhe me qytetarin për të dëgjuar vazhdimisht brengat, nevojat dhe kërkesat e tyre.

Dita e 18 e fushatës ishte e frytshme duka mbajtur kontaktet e drejtpërdrejta me qytetarët dhe do të vazhdojë edhe me tubime të tjera të planifikuara në bazë të strategjisë dhe planit veprues të shtabit zgjedhor të Partisë Konservatore të Kosovës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Lajmet e Fundit