6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Nuk e dëshirojnë në koalicion PDK-në

Logoo PDK, LDK, AAKLDK-ja dhe AAK-ja në Suharekë kanë mohuar se i kanë ofruar koalicion PDK-së. Kandidati i LDK-së për kryetar të Suharekës, Sali Asllanaj tha se nuk e ka as në plan të kërkojë koalicion me PDK-në.

“Nuk kemi kërkuar koalicion me PDK-në, e as që do të kërkojmë.I kemi qytetarët dhe jemi të bindur në fitore. Edhe në rastëse AAK-ja bënë koalicion me PDK-në, do t’i mundim të dya bashkë”, ka thënë Asallanaj për KD.

Edhe kandidati i AAK-së, Bali Muharremaj ka mohuar të ketë kërkuar ndonjë iniciativë për koalicion me PDK-në. “Jo nuk kemi kërkuar koalicion me PDK-në.Jemi të bindur se do të fitojmë vet garën”, ka thënë Muharremaj.

Murtez Zekolli nga PDK-ja, tha ndërkaq se LDK-ja dhe AAK-ja kanë kërkuar koalicion me PDK-në për balotazh. “Jemi në negocita me të dya partitët për koalicion për balotazh”, ka thënë Zekolli. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kush është 29-vjeçarja shqiptare që përplasi për vdekje vëlla e motër në Kroaci!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Koraci dy ditë më parë, ku si pasojë e një aksidenti humbën jetën vëlla e motër, 21...

Moti sot: Me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell

Moti sot parashihet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Pritet që lokalisht të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu,...

Lajmet e Fundit