13.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Nuk ka befasi nga çmimet e derivateve sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për ditën e enjte.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës dhe gazit ka mbetur i njëjtë krahasuar një ditë më parë, kurse benzina është liruar për 1 cent.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së enjtes dhe janë të vlefshme për 24 orë.

MINT do t’i caktojë çdo ditë çmimet tavan për shitjen e derivateve.

No photo description available.

 

Më Shumë

Florian Tufallari sapo ka lansuar një super këngë te titulluar ”Xhan o Xhan”

Pas hiteve të një pas njëshme Florian Tufallari vjen edhe me një tjetër hit të titulluar ‘’Xhan o Xhan”, ku bashkëpunëtorët janë: Music; Sardi...

Moti sot me vranësira dhe me intervale me diell

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, era do të fryjë nga juglindja, e cila...

Lajmet e Fundit