15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Numërohen mbi 99 për qind të votave në RMV, Fronti Evropian mbetet forca e dytë

Deri tani janë numëruar mbi 99 për qind e votave në zgjedhjet paralamentare që janë mbajtur dje në Maqedoninë e Veriut.

Sipas rezultateve live në webfaqen e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, VMRO ka fituar 58 mandate, Koalicioni “Fronti Evropian 19 mandate, LSDM 18 mandate dhe Koalicioni VLEN 13 mandate.

Ndërkaq, sa i përket rundit të dytë të zgjedhjeve për president, fitues ka dalë Gordana Siljanovska Davkova me 65,14 për qind, ndërsa Stevo Pendarovski 29,25 për qind.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

I konfiskohet leja vozitësit në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë nw Prizren ka konfiskuar lejen e vozitësit për shkak të kundërvajtjeve të përsëritura në trafik. Shoferi është dënuar me nëntë...

Osmani në 25 vjetorin e Masakrës së Tusuzit: Vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka përkujtuar viktmat e Masakrës Tusuz (Lagjja e Trimave) në Prizren. Më 26 maj 1999-të, atje forcat e regjimit...

Lajmet e Fundit