11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Nxënësve u ndalohet të këndojnë në klasë, mund ta përhapin koronavirusin

Në mesin e masave kundër përhapjes së koronavirusit, Britania e Madhe ua ka ndaluar fëmijëve këndimin në klasë.

Disa mësues u kanë kërkuar nxënësve që në rast ditëlindjesh ta vendosin këngën e urimit në Youtube ose ta mërmërisin atë.

Gjithashtu mësohet se disa shkolla kanë ndaluar dhe futjen e torteve për ta parandaluar pandeminë.

Sipas disa studimeve, të kënduarit mund të shkaktojë lëshimin e spërklave në ajër, duke shkaktuar në këtë mënyrë rritjen e rrezikut për përhapjen e virusit.

Më Shumë

Policia jep detaje për vdekjen e një burri në Prizren

Policia e Kosovës (PK) njofton se një burrë është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren. Në raportin 24 orësh të Policisë,...

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Lajmet e Fundit