6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Osmani në Turqi: NATO duhet ta përshpejtojë procesin e anëtarësimit të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron për një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan.

Pas vizitave dhe takimeve atje, presidentja Osmani e ka dhënë edhe një intervistë për televizionin “TRT”, ku ka folur për nevojën e anëtarësimit të Kosovës dhe Bosnjës në NATO.

“NATO duhet ta përshpejtojë procesin e anëtarësimit për Kosovën dhe Bosnjën në vazhdën e krizës në Ukrainë”, ka thënë Osmani.

Citati i Osmanit  është publikuar nga gazetarja Nafisa Latic, e cila e ka intervistuar presidenten.

Më Shumë

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit