14.8 C
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Pa fitues në Suharekë, Ballkani dhe Prishtina ndajnë pikët

Ka përfunduar sezoni vjeshtor në Albi Mall Superligën e Kosovës me sfidën Ballkani – Prishtina 1-1.

Ndeshja nisi më mirë për vendasit të cilët vetëm pas 11 minutash lojë gjetën golin e epërsisë.

Ishte kapiteni i suharekasve, Edvin Kuc që realizoi një gol spektakolar nga distanca për t’i dhënë epërsinë Ballkanit 1-0.

Përkundër rasteve të mira shënimi, gola më nuk pati në pjesën e parë dhe Ballkani shkoi në pushim mes pjesëve me epërsi minimale.

Pjesa e dytë ishte edhe më e gjallë sa i përket rasteve të shënimit, ku nuk munguan edhe kartonët.

Kur kaluan një orë lojë, sulmuesi i vendasve Albion Rrahmani u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Prishtina pasi mbeti me epërsi numerike të futbollistëve në fushë vazhdoi trysninë në drejtim të portës së Ballkanit, ku krijuan disa raste me Ukën, Kryeziun e Krasniqin.

Në minutën e fundit të ndeshjes, Prishtina ka fituar penallti kur Bajram Jashanica u pengua në zonë nga Bajram Jashanica dhe gjyqtari Visar Kastarti akordoi penallti pasi u konsultua me VAR-in.

Kreshnik Uka mori përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe u tregua i saktë nga pika e bardhë duke shënuar për rezultatin përfundimtar 1-1.

Pas këtij barazimi, Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me 38 pikë, sa ka edhe Drita që dimëron si kampion vjeshtor.

Ndërkohë Prishtina ngritët në pozitën e tretë me 27 pikë, sa ka edhe Gjilani në vendin e katërt. /Telegrafi/

Reshjet e borës e bëjnë me “bardhësi” Prevallën (VIDEO)

Pas reshjeve të shpeshta të shiut që kanë rënë këto ditë, kanë nisur edhe ato të borës. Lexues të Klankosova.tv kanë dërguar video nga Prevalla...

Liria në shtëpi pret Dukagjinin

Në Prizren, Liria tashmë e dorëzuar e pret Dukagjinin e Klinës që synon fitore pas barazimit në xhiron e kaluar me Llapin. Vendasit nuk e...