14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Paçarizi: Vendimet tona kishin qëllim rritjen e punësimit në Prizren

sadik-pacariziDrejtori i Urbanizmit të Prizrenit, Sadik Paçarizi ka dëshmuar sot në seancën gjyqësore të “Rastit Muja”. Ai ka thënë se toka për ndërtimin e Fabrikës së Çokollatës “Kamila” dhe shkollës “ Mehmet Akif”, është dhënë për shfrytëzim për të rritur punësimin në Prizren.

“ Me këto vendime jemi munduar që ta zbutim papunësinë ,pasi që tek Fabrika e Çokolatës janë punësuar 100 persona”.

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja dhe gjashtë drejtorë të tij, akuzohen për shpërdorim të detyrës zyrtare.

Paçarizi ka mohuar se me këto vendime është bërë shpërdorimi i detyrës. Ai tha se vendimi për dhënjën në shfrytëzim të tokës për Fabrikën e Çokollatës nuk është votuar në Asamblenë Komunale për shkak se nuk kanë dëshiruar që investitori të ikë nga Prizreni.

Procesi gjyqësor ndaj kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë bashkëpunëtorëve të tij, sipas avokatit mbrojtës të Mujës, Ruzhdi Berisha, pritet të përfundojë në këtë fundvit.

“Kjo është edhe dëshirë e kryetarit të trupit gjykues i cili nga sot do të intensifikojë seancat”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren , dhunoi dhe kërcënoi një grua

Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka dhunuar dhe kërcënuar vazhdimisht familjaren e tij. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i...

Zyrtare/ Largohet nga Turqia, mbrojtësi nga Prizreni firmos në Kazakistan

David Domgjoni me skuadër të re. Mbrojtësi nga Prizreni është larguar nga Turqia duke u transferuar në Kazakistan. 26-vjeçari ka firmosur deri më 31 dhjetor...

Lajmet e Fundit