22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Pacolli: Unë nuk do t’i prijë listës, do të jem i fundit

Behxhjet pacolliKreu i AKR-së, Behgjet Pacolli do të renditet i fundit në listën e kësaj partie për deputet të Kuvendit të Kosovës.

“Një qëllim të vjetër po e realizoj sot edhe simbolikisht. Është dëshira që kam për të treguar respektin dhe vlerësimin tim për njerëzit me të cilët veproj, dhe të cilët janë bashkëvizionar në qëllimin për të ndërtuar një Kosovë ku vendi i punës nuk është luks dhe ku mirëqenia e qytetarit është interesi i vetëm i politikës”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Ai ka thënë se nuk do t’i prij listës së AKR-së.

“Do të renditem i fundit. Le të jete kjo një dëshmi para votuesit se për vizionin tim dhe të AKR-se me të rëndësishëm se sa unë janë bashkëpunëtorët e mi, e më të rëndësishëm se të gjithë ne së bashku, janë votuesit tanë – qytetarët e Kosovës. Vetëm kështu ne jemi më të fuqishëm. Ne, kandidatët për deputetë jemi individë dhe fuqinë tonë e përcaktojnë qytetarët me votën e tyre”, ka përfunduar ai.

Më Shumë

Hapja e paligjshme e kanalit në “Shatërvan” të Prizrenit: Bie  këmbësorja

Një këmbësore ka  rënë  në  kanal në “Shatërvan” të Prizrenit. Drejtori i Drejtorisë së Inspektorateve  në Prizren, Islam Ukaj tha se kanali është hapur paautorizim...

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Lajmet e Fundit