33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Pamje nga fshati turistik i Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka postuar në “Facebook” fotografi nga fshati Zym i Hasit.

“Ky fshat turistik, shtëpi e artistes së madhe Katarina Josipi, rrethohet nga një natyrë e mrekullueshme që ngërthen në vete një trashëgimi të jashtëzakonshme historike që duhet vizituar. Zymi, në afërsi të Prizrenit është vlerë e Komunës sonë dhe do të trajtohet si i tillë”, ka shkruar Totaj.

No photo description available.

May be an image of the Palais des Papes, bell tower, castle and text

Më Shumë

Ballkani sot pret UE Santas në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Pasi triumfoi në ndeshjen e parë si mysafir në Andorë kundër UE Santas me rezultat 2-1, Ballkani do të kërkojë që ta ruaj këtë...

Argjentina fiton për herë të 16-të në histori Kupën e Amerikës

Argjentina triumfon në Copa America. Skuadra bardhekaltër vulosi suksesin rekord të 16-të në histori, në Copa América, pasi një gol në kohën shtesë nga Lautaro...

Lajmet e Fundit