20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Pamje nga fshati turistik i Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka postuar në “Facebook” fotografi nga fshati Zym i Hasit.

“Ky fshat turistik, shtëpi e artistes së madhe Katarina Josipi, rrethohet nga një natyrë e mrekullueshme që ngërthen në vete një trashëgimi të jashtëzakonshme historike që duhet vizituar. Zymi, në afërsi të Prizrenit është vlerë e Komunës sonë dhe do të trajtohet si i tillë”, ka shkruar Totaj.

No photo description available.

May be an image of the Palais des Papes, bell tower, castle and text

Zelensky thotë se trupat ukrainase po “përparojnë” në Donjeck

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se forcat ukrainase po bëjnë përparim kundër forcave ruse në rajonin lindor të Donjeckut, përderisa Moska ka kryer sulme...

Arrestohet një serb i dyshuar për vrasjen e tre shqiptarëve civilë gjatë luftës në Prizren

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar M.P, serb i dyshuar se ka kryer krime lufte në një lagje në Prizren gjatë...

Lajmet e Fundit