34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Papa Françesku: Mos dëgjoni vetëm kompanitë farmaceutike për koronavirusin

Shpeshherë Papa Françesku ka reaguar në lidhje me zhvillimet e situatës së koronavirusit, ku ka kërkuar solidaritet dhe shpërndarje të vaksinës falas dhe për më të varfrit.

Kësaj radhe, Ati i Shenjtë ka bërë një tjetër deklaratë paksa më të fortë në lidhje me pandeminë. Ai ka kërkuar që për çështjen e kurimit të këtij virusi të mos dëgjohen vetëm kompanitë e mëdha farmaceutike.

“Për mënyrën sesi kurohet virusi dëgjohen vetëm kompanitë më të mëdha farmaceutike sesa mjekët në linjën e parë në spitale apo ata në kampet e refugjatëve. Kjo nuk është rruga e duhur. Duhet të dëgjohen të gjithë”, u shpreh Kreu i Kishës

Më Shumë

Vetaksidentohet në Petrovë të Prizrenit, vetura përplaset për murin e një shtëpie

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Prizren, saktësisht në lagjen Petrovë, raporton PrizrenPress Sipas raportin 24 orësh të policisë, një person me veturë është...

Starti më i keq i United në 101 vite, “ngujohet” Ronaldo

Manchester United preku fundit të shtunën teksa Brentford i shkaktoi një humbje shumë të rëndë, një humbje me “poker” golash brenda pjesës së parë. Dy...

Lajmet e Fundit