13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

I pari i Rahovecit

SmajlLatifi-rahovecSmajl Latifi i AAK-së beson se pas 1 dhjetorit, do të mbetët i pari i Rahovecit Ai thotë se AAK-ja është e vetmja alternativë në Rahovec. “AAK-ja ka vizion se si do ta zhvillojë Rahovecin”, thotë Latifi për “PrizrenPress”.

Në zgjedhjet e 3 nëntorit, kandidati i AAK-së për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbetur në balotazh me kandidatin e PDK-së, Idriz Vehapin.

Ai beson se qytetarët do ta zgjedhin sërish në krye të Komunës së Rahovecit. “Kam vërejtur dëshirën e elektoratit që unë të vazhdojë ta qeverisi Rahovecin. Ata po e vlerësojnë punën që e kemi bërë në këtë gjysmë mandati”.

Latifi për balotazh javën e kaluar është përforcuar me LDK-në. “Ky koalicion do të na sigurojë fitoren pa telashe”. Ai nuk ka pranuar të tregojë se si e kanë ndarë “kulaçin” e koalicionit me LDK-në, nëse do të dalin fitues me 1 dhjetor.

“Për ne e rëndësishme është fitorja, kurse ndarja e pozitave është e pa rëndësishme”.

“Sipas marrëveshjes partnerët do të bashkojnë potencialet intelektuale, njerëzore e materiale në shërbim të një qeverisjeje më të mirë, të mbështetur në vendimmarrje të ligjshme, transparente dhe efikase”.

“AAK dhe LDK besojnë fuqishëm në fitore bindëse në zgjedhjet e 1 dhjetorit dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve të komunës së Rahovecit që ta mbështesin këtë marrëveshje, sepse është alternativa më e mirë për zhvillim më të hovshëm ekonomik të komunës së Rahovecit, si dhe për përmirësim të gjendjes sociale të të gjithë qytetarëve të kësaj komune pa dallim”

AAK-ja dhe LDK-ja në Rahovec,pas zyrtarizmit të koalicionit, i kanë bashkërenduar aktivitetin e tyre politike për balotazh. “Jemi duke punuar bashkërisht”,tregon Latifi./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Sulmoi fizikisht fëmijën e fqinjit, policia arreston të dyshuarin në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi ka sulmuar fizikisht fëmijën e fqinjit. Rasti ka ndodhur të martën në ora 18:13...

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Lajmet e Fundit