13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Partitë në Prizren garojnë më shumë se nga pesë kandidatë

Afishet e partive poltikeDegët e partive politike në Prizren, edhe në këto zgjedhje do të garojnë nga 5 e më shumë kandidatë për deputet të Parlamentit të Kosovës.

Dy partitë më të mëdha PDK e LDK, përveç deputetëve të cilët edhe deri më tani e kanë përfaqësuar Prizrenin do të e kenë edhe kandidatë të tjerë.
Nait Hasani do të jetë përsëri në listën e PDK-së për deputet ndërsa përveç tij do të jenë edhe, Irfan Fusha, Behar Selimi, Fatmir Shurdha, Luljeta Veselaj, Naser Berisha.

Kandidatët e LDK-së, ndërkaq do të jenë Eqrem Kryeziu, Anton Çuni, Hatim Baxhaku, Xhavit Berisha, Haziz Hodaj, Mybera Mustafa, Hanefi Muharremi dhe Nijazi Ademaj.
Nga Dega e AAK-së e Prizrenit në listën e AAK-së janë: Lulzim Kabashi, Fatmir Kastrati, Valdete Bekteshi dhe Naim Çelaj.

Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren do të garojë me pesë kandidatë për deputet të Parlamentit të Kosovës.

Kandidatët e VV-së në Prizren që do të garojnë në zgjedhjet e 8 qershorit janë: Mytaher Haskuka, Artan Abrashi, Levent Kasemi, Nora Arapi Krasniqi Valizake Tha çi- Celina.
Edhe Nisma për Kosovën bashkë me Bashkimin Demokratik në emëroren e përgjithshme kanë kandditatë nga Prizreni, sic janë: Sejdullah Hoxha, Feim Mazreku,Zafir Berisha…./TV Opinion/

Më Shumë

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit