3.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pas 11 vjetësh gjendet vajza e zhdukur në Vaud

Një vajzë pesëvjeçare, e cila u rrëmbye nga nëna e saj në vitin 2011 në Francë, është gjetur në kantonin Vaud. Ajo tani është 16 vjeçe.

Camille Chauvet ka mbetur në listën e personave të zhdukur që kur u zhduk me nënën e saj pranë Toulon në Francë. Prindërit e saj ishin ndarë dhe gjykatat i kishin caktuar kujdestarinë e alternuar. Ajo u zhduk kur ishte me nënën e saj, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Ajo u gjet në Morges gjatë një ndalese rutinë trafiku.

Camille tani është nën kujdes dhe nëna e saj është në paraburgim. Një gjykatë do të shqyrtojë rastin këtë të premte, e cila do të përcaktojë nëse ajo duhet t’i kthehet babait të saj.

Më Shumë

Rita Ora falënderon Postën e Kosovës për nderimin me pullë postare

Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e saj u lëshua në qarkullim...

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

Lajmet e Fundit