17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Patricio zyrtarizohet te Roma

Rui Patricio është zyrtarisht lojtar i Romës. Portugezi mbërriti në kryeqytetin e Italisë dhe ka nënshkruar pasi ka kaluar vizitat mjekësore.

Portieri 33-vjeçar ka firmosur një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2024 dhe është afrimi i parë në skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho.

Rui Patricio ishte portier titullar me Portugalinë në EURO 2020 dhe bëri paraqitje të mira, sikurse ka ndodhur edhe në Premier League me fanellën e Wolverhampton. Ujqit përfitojnë rreth 12 milionë euro nga ky transferim.

Më Shumë

Kuvendi nuk miraton Rezolutën e PDK-së për grevën në arsim

Kuvendi i Kosovës pas debatit për grevën në arsim nuk ka miratuar Rezolutën për grevën në arsim, të propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës.   67...

Oleksandr Usyk zbulon se kur dhe ku do të pensionohet nga boksi profesionist

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka pohuar se ka në plan të tërhiqet pas tre ndeshjeve të ardhshme. Ai mbetet i pamposhtur në karrierën e tij...

Lajmet e Fundit