23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Paul Pogba pezullohet përkohësisht për shkelje anti-doping

Mesfushori i Juventus-it, Paul Pogba, është pezulluar përkohësisht për një shkelje anti-doping, sipas gjykatës kombëtare antidoping të Italisë.

Testi i kryer pas fitores së Juves në Udinese më 20 gusht, zbuloi testosteronin, një hormon që rrit qëndrueshmërinë e atletëve.

Nado Italia, agjencia antidoping, tha se Pogba u pezullua përkohësisht me efekt të menjëhershëm.

Në pritje të një prove dhe testimi të një kampioni rezervë “B”, ai rrezikon një pezullim deri në katër vjet.

Lajmi u bë i ditur nga agjencitë “Sky Sports” dhe “Associated Press”.

Është një tjetër notë negative për një lojtar që është shqetësuar nga lëndimet që kur u ribashkua me Juventus-in nga Manchester United pak më shumë se një vit më parë.

Ai u përjashtua nga gara e Francës në finalen e Kupës së Botës vitin e kaluar për shkak të një dëmtimi në gju.

Ka pasur gjithashtu një hetim policor në vazhdim në Francë për pretendimet se Pogba ishte në shënjestër të zhvatësit – përfshirë nga vëllai i tij më i madh, Mathias, i cili ka mohuar çdo keqbërje.

Është gjithashtu një goditje tjetër për Juventusin pas një sezoni të dëmtuar nga hetimet për kontabilitet të rremë dhe raportime të parregullta të pagesave të pagave.

Çështjet ligjore rezultuan në largimin e klubit torinez nga garat evropiane këtë sezon.Albanian Post

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Suharekë, vodhën një lopë

Ditën e premte në Suharekë janë arrestuar tre persona, nën dyshimin se kanë vjedhur një kafshë. Kafsha në fjalë i është kthyer pronarit të vet. Kliko ...

Objekti i shkollës së Krushës së Vogël drejt përfundimit

Objekti i  shkollës së Krushës së Vogël është drejt përfundimit. Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, deklaroi se kjo shkollë do të plotësojë të...

Lajmet e Fundit