21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

PDK dhe Vetëvendosje garojnë në Prizren

Qytetarët e Prizrenit do të dalin sërish të votojnë.

Kjo sipas rezultateve të KQZ-së ku nga numërimi i mbi 94 përqind të votave, kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ka fituar 29,66% të votave apo saktësisht në numër 18.249 vota.

Ndërsa kandidati Mytaher Haskuka nga Vetëvendosje ka arritur të sigurojë 22,43% të votave apo 13.803 vota.

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për ngjarjet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se sulmi terrorist mbi Policinë e Kosovës është pjesë e skenarit të...

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Lajmet e Fundit