3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

PDK-ja ofron tri poste për LDK-në

PDK-logo8-07LDK-ja në Rahovec për të hyrë në koalicion me PDK-në ka kërkuar katër drejtori dhe postin e kryesuesit. Por PDK-ja në ofertën e saj ka dhënë mundësin LDK-së të qeverisë me tri drejtori.

Kreu i LDK në Rahovec, Nehat Elshani i është përgjigjur me gojë kërkesës së PDK-së, duke rritur kërkesën në krahasim me ofetën.

“Unë u dhashë ofertën me gojë zyrtarëve të lartë të PDK-së. Nëse arrihet marrëveshja do të bëhet publike”, ka thënë Elshani për KD.

Ndërkaq, Xhemajli Mustafa nga PDK-ja ka thënë se do të shqyrtohet oferta e LDK-së.

“Këto kërkesa të LDK-së do t’i diskutojë Kryesia, ku edhe do të jepet përgjigja përfundimtare”

Më Shumë

Vdes ish-kryetari i Rahovecit

Ka vdekur ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. Këtë e ka bërë të ditur kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka thënë...

Voziti 105 km/h në zonën 50/ Vozitësit të Prizrenit i pezullohet patentë shoferi për një vit

Një person u kap në Prizren duke vozitur me 105 km/h në zonën 50. Policia e Prizrenit në rrugën “Rrustë Kabashi” gjobiti të dyshuarin me...

Lajmet e Fundit