17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

PDK në zgjedhje me akronimin më të gjatë

PDK-logo8-07Partia e Hashim Thaçit do ta ketë akronimin më të gjatë në zgjedhjet nacionale të 8 qershorit.

Kështu, PDK do të ketë akronimin: PDK-PD-LB-PK-PSHDK. Në zgjedhjet e vitit 2010, AKR pati bërë koalicione me shumë parti politike dhe kishte pasur akronimin në zgjedhje më të gjatin, transmeton Express.

Pra, PDK ka bërë koalicion me Partinë e Drejtësisë me orientim islamik e edhe partinë Shqiptare Demokristiane me orientim katolik.

Veç me këto parti, PDK ka bërë koalicion edhe me Lëvizjen për Bashkim dhe Partinë Konservatore të Kosovës.

Më Shumë

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Haliti e mohon së Vataj do të kalojë në AAK: Të palëkundur në rrugëtimin e përbashkët politik

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka mohuar mundësinë se ish-deputeti i kësaj partie, Ramë Vataj, do të kalojë në AAK. Në profilin e tij në...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit