36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

PDK: Përdrinia, hambari i Kosovës për prodhimet bujqësore

PDK-PiranaKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, është takuar me banorët e fshatrave të Përdrinisë. “Në të ardhmen do të investohet edhe më shumë në këto fshatra”.

Ai premtoi se vitin e ardhshëm do të nisë ndërtimi i shkollës së re në fshatin Piranë, si dhe do të përfundojë infrastruktura mbitokësore dhe asaj nëntokësore.

Muja ka shpalosur edhe një pjesë të programit zgjedhor, e në veçanti për pjesën që ka të bëjë me bujqësi. ”Fshati Piranë dhe fshatrat përreth janë hambari i Kosovës për prodhimet bujqësore”, tha Muja.

Kurse, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka theksuar se vizioni i PDK-së dhe i Ramadan Mujës në të ardhëm do të jetë një bashkëqeverisje e Komunës me qytetarë. “Kryetari do të jetë udhëheq i kërkesave dhe i realizimeve të projekteve që do t’i shtroni ju për nevojat e zhvillimit më të hovshëm ekonomik të vendit”, tha Hoxhaj.

Nërkaq, në emër të kandidatëve për Kuvend të Prizrenit nga fshatrat e Përdrinisë ka folur Tasim Bajrami, ka thënë se me ardhjen në pushtet të PDK-së fshatrave të harruara të Përdinisë i është ndryshuar pamja, i është kthyer krenaria.

“Këtë herë kemi edhe më shumë arsye që të votojmë për PDK-në dhe për numrin 99 sepse vetëm PDK-ja është partia që interesohet dhe punon për interesat e të gjithë qytetarëve”, tha Bajrami./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj dëgjon kërkesat e banorëve të Hasit për buxhetin e vitit 2023

Komuna e Prizrenit ka nisur dje dëgjimet publike me qytetarë për përgatitjen e buxhetit të vitit 2023 Nën organizim të drejtorisë për Ekonomi dhe Financa,...

Darwin Nunez “alla Zidane”, e godet kundërshtarin me kokë dhe përjashtohet nga loja

Darwin Nunez ka qenë protagonist tek Liverpooli mbrëmë. Jo për ndonjë paraqitje solide, por në aspektin negativ, shkruan “Gazeta Express”. Sulmuesi i ri i “Reds” ua...

Lajmet e Fundit