23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

PDK: Do të fitojmë bindshëm në Malishevë

veseli ne malisheveNë degën e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë, për një vizitë të shkurtër pune kanë qëndruar zëvendëskryetari i parë i PDK-së, Kadri Veseli dhe zëvendës kryeministri i vendit, Hajredin Kuqi, të cilët janë takuar me kryetarin e tashëm Isni Kilaj dhe aktivistët e PDK-së dega në Malishevë, prej ku dërguan mesazhe për “fushatë të qetë dhe pjekuri në ditën e zgjedhjeve”.
“Do të fitojmë më bindshëm se çdo herë tjetër në Malishevë me kryetarin Isni Kilaj dhe për këtë jemi të sigurt, duke parë gatishmërinë dhe përkrahjen e qytetarëve të Malishevës ”, tha Veseli.

Ai më pas bëri thirrje “për fushatë të qetë, për maturi e pjekuri në ditën e zgjedhjeve, pasi fitorja do të jetë bindëse në Malishevë”

Më Shumë

Përfshihen nga zjarret disa fusha dhe male në Suharekë

Kanë marrë flakë edhe fushat dhe malet e Suharekës. Lajmin e ka bërë të ditur Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit. “Suhareka përfshihet nga zjarre të mëdha...

Qeveria rrit shtesat për fëmijët

Qeveria ka rritur shtesat për fëmijët. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një konference për media bashkë me ministrin...

Lajmet e Fundit