18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Pedri zbulon lojtarin tek i cili mëson dhe këshillohet më së shumti

Mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Pedri ka zbuluar emrin e lojtarit nga i cili mëson më shumë dhe këshillohet për lojën e tij.

Pedri është njëri nga lojtarët më premtues në botë, pasi e ka treguar në sezonet e fundit me Barcelonën, edhe përkundër moshës së re.

Por, nga kush mëson dhe këshillohet mesfushori i ri?

Është vet Pedri, i cili ka zbuluar emrin e ‘mësuesit’ të tij, i cili është Sergio Busquets.

“Mbi të gjitha Busi, i cili gjithashtu luan në një pozicion të ngjashëm me timin. Ai na ndihmon shumë”, ka thënë fillimisht Pedri për Mundo Deportivo.

“Ai ka një vizion që është i ndryshëm nga të gjithë të tjerët, ai e sheh futbollin para të gjithëve dhe është ai që na ndihmon më shumë”, përfundoi spanjoll.

Reklama

Pedri ndoshta zbuloi cilësitë e lidershipit që nuk janë menjëherë të dukshme për tifozët në Busquets.

Edhe pse mesfushori është sulmuar së fundmi te Barcelona, ??Luis Enrique dhe Xavi Hernandez vazhdojnë ta përzgjedhin atë. /Telegrafi/

Më Shumë

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit fton për mbledhje të rregullt më 18 korrik

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt të caktuar për datën...

Ky është i dyshuari që theri për vdekje 26-vjeçarin në Prizren

Një person është arrestuar mbrëmë si i dyshuar për therjen e 26-vjeçarit Auron Thaqi, i cili vdiq në QKUK, pasi nuk iu bëri ballë...

Lajmet e Fundit