-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Për një javë, në Kosovë numri i rasteve aktive me COVID-19 u rrit për 300

Për gati 300 është rritur shifra e rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë në javën e fundit. Teksa 11 tetorin Kosova e mbylli me 1197 raste aktive , më 18 tetor, ajo hyri me 1487 raste aktive.

Java që po mbyllet solli shifra të larta të rasteve të reja, me të premten e të shtunën që regjistruan 104 dhe 148 raste pozitive. Shifrat u rritën edhe sa i përket testimeve. Për një javë janë testuar 4603 persona. Të shtunën u regjistruan 1028 testime, me metodën PCR, që ishte rekord për Kosovën.

Deri tash në Kosovë janë testuar 79 mijë e 189 persona. nga ta 16754 kanë rezultuar pozitivë. 652 persona kanë humbur betejën me virusin e 14617 janë shëruar.

Më Shumë

KPK-ja themeloi panelin hetimor ndaj një prokuroreje në Prizren

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takimin e 228-të me radhë, sipas rendit të paraparë të ditës. Që...

Anthony Joshua synon të bëhet kampion sërish së shpejti dhe të pensionohet

Anthony Joshua synon të bëhet kampion i botës në kategorinë e rëndë të boksit sërish brenda 16 muajve të ardhshëm, por së pari i...

Lajmet e Fundit