16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Për një vit, afro 42 mijë pacientë u trajtuan në Urgjencën e Prizrenit

 

Afro 42 mijë pacientë janë trajtuar gjatë vitit të kaluar në Urgjencën e Prizrenit.

Prej tyre, 8358 pacientë janë përcill për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

“Gjatë viti 2018, në këtë sektor janë vizituar 41.792 pacientë, prej tyre 8358 pacientë janë përciell për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit”, njofton Drejtoria e Shëndetësisë në Prizren.

“ Janë realizuar 6503 vizita në shtëpi nga ekipet e Urgjencës, kryesisht për rastet e sëmundjeve kronike,
pacientët e palëvizshëm dhe ata më sëmundje terminale”.

“Shërbimet janë ofruar nga 6 ekipe, secili ekip në përbërjen e saj, ka 1 mjek dhe 2 infermierë”./PrizrenPress.com/

Dasmori qëlloi me armë për të festuar, gabimisht vret dhëndrin

Ngjarje tronditëse është regjistruar në Jordani, ku dhëndri është vrarë aksidentalisht ditën e tij të dasmës. Autor i vrasjes aksidentale ishte një nga dasmorët, që...

Prishtina dhe Liria ndahen në paqe

Prishtina dhe Liria kanë ndarë pikët, në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi me rezultat 1-1. Golin e parë...

Lajmet e Fundit