9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi fillimisht ishte planifikuar për në mars.

Sipas “ESPN”, 29 prilli është në shënjestër të të dy kampeve dhe një marrëveshje mund të ndodhë së shpejti.

Raporti gjithashtu pretendon se Usyk ka mbyllur anën e tij të marrëveshjes që lufta të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Fury tani duhet të bëjë të njëjtën gjë për të siguruar ndeshjen, e cila do t’i shohë të dy boksierët të rrezikojnë rekordet e tyre të pamposhtura.

U pretendua se lufta mund të zhvillohej në “Wembley”, por kjo tani konsiderohet një opsion rezervë.

Fury pranoi se do të “shkojë atje ku janë paratë” dhe madje tha se ishte i gatshëm të luftonte në kopshtin e pasëm të Derek Chisora.

“Unë jam një luftëtar i çmimeve. Unë shkoj ku janë paratë. Nëse është në Arabinë Saudite, nëse është në Hong Kong, ose nëse është në kopshtin e pasëm të Derek”, tha Fury. /Albanianpost.com

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

Lajmet e Fundit