1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Peticion për largimin e Eqrem Kryeziut

Eqrem KryeziuuNënkryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haziz Hodaj ka thënë se janë mbledhur 50 për qind e nënshkrimeve nga delegatët e Kuvendit dhe kryetarët e nëndegëve për votëbesim ndaj kryetarit Eqrem Kryeziu.

Unë jam nënshkrues i këtij peticioni , por nuk janë nismëtar i peticionit”, ka thënë Hodaj për Kosova Sot.

Edhe Njiazi Ademaj , që ishte kandidat për kryetar të Komunës në zgjedhjet e kaluar nga dega e LDK-së në Zhur mendon se është koha për ndryshime, duke aluduar në ndërrimin e kryetarit Kryeziut.

“Unë befasohem se pse duhet kaq gjatë të jesh në krye të detyrës për 24 vjet e të mos fitosh tri herë radhazi dhe të mbetesh në krye të partisë. Mendoj se nuk shkon”, ka thënë Ademaj.

Zëdhënësi i LDK-së,Nderim Gashi ka thënë ndërkaq se kërkesën për dorëheqje të Kryeziut e quan të pavend.

“Ai është zë i izoluar”, ka thënë Gashi./Prizrenpress.com/

Më Shumë

Prizren: Sulmohet fizikisht këshilltari i Ministrisë së Jashtme

Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në Prizren. Viktima është goditur...

Dëshmitari serb nga Prizreni pretendon se u keqtrajtua nga UÇK-ja

Dëshmitari i mbrojtur i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, i 47-ti me radhë, ka nisur dëshminë në Dhomat e Specializuara në rastin në të...

E përsosur je

Lajmet e Fundit