22.9 C
Prizren
E martë, 22 Qershor, 2021

Petrit Hoxhaj jep dorëheqje nga LDK-ja

Kuvendari i LDK-së, Petrit Hoxhaj, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e këtij subjekti politik.

Ai, në një postim në Facebook, ka numëruar arsyet që e kanë shtyrë të marrë një vendim të tillë.

Postimi i plote?

Te? nderuar miq ,perkrahës ,siq e dini unë edhe si familje që nga themelimi i LIDHJES DEMOKTRATIKE TE KOSOVES jemi angazhuar ,une personalisht qe nga Forumi Rinor. Ne zgjedhjet e 2013 isha kandidat per asamble edhe pse vetem 2 muaj qe u inkuadrova si anetar aktiv dhe nga 45 kandidat dola 21 i votuar me 205 vota .

Pastaj ne zgjedhje lokale te vitit 2017 dola i dyti ne listen e LDK-se me i votuari ne 2 dege te LDk se Prizrenit me 537 vota duke fituar mandatin si asambleist. Isha shume aktiv e anetar i shume formumeve, dege nendege e komisione ekspertesh.
Por edhe me tere kete angazhime kontribute me vite, isha dhe mbeta i anashkaluar.

Ne? disa qeveri ku LDK ishte pjese?marrese asnjehere nuk u degjua ze?ri dhe ke?rkesat e mia duke mos u marr ne konsiderat per asnje gje kekesat, verejtjet apo propozimet. Komunikimi me zyrtare e funksionar te qeverise ishte i pamundshme apo thene haste cdo kerkese ne vesh te shurdher.Ldk pesoi renje te thelle, pa fajin e aktivisteve si puna ime, por nga injorimi, padituria por edhe lakmia e disa njerzve dhe grupeve te vogla perfituese.
Ne punonim, komunikonim, sillnim vota e perfitonin servil e njerz pa kurrfare autoriteti te qytetaret.

Andaj sot i pafuqishem dhe i pa shprese per te ndryshuar gjendjen e keqe qe ka kapluar LDK-ne ,jap DOREHEQJE nga te gjitha funksionet qe kam ne Lidhjen Demokratike te Kosoves ,kryetar I nendeges Vlashnje, nga anetari i kryesise dega Zhur ,nga grupi I asamblese se LDK-se ne KK Prizren.

Deri te ky vendim jo i lehte per mua kam ardhe edhe per shume arsye te tjera , qe bashkepunetoret e mi ne vite i dijne.

Falemderit te gjitheve qe me keni perkrahur ne LIDHJEN DEMOKRATIKE TE KOSOVES dhe keni vazhduar edhe te me perkrahni ne rrugetimin tim politik edhe si asambleist i juaj, jam munduar te jem I sinqert me ju dhe jam munduar te punoi shume, si perfaqesues i juaj ne asamble por edhe te jap kontributin tim ne LDK aq sa kam mundur.

Edhe pse po largohem nga LDK une? qe?ndroi prane? qytetareve dhe interesave te tyre.
Do vazhdoi te jem zeri i tyre dhe do angazhohem pe?r te miren e tone te perbashket per nje Prizren me te mire dhe nje Kosove te zhvilluar.

Petrit Hoxhaj

Më Shumë

142 vite nga lindja e Luigj Gurakuqit

Luigj Gurakuqi ka qenë njëri ndër personalitetet kryesore të Lëvizjes sonë atdhetare dhe demokratike. I përkushtuar tërësisht ndaj çështjes së Atdheut, veprimtaria e tij...

“Çabej nuk bëri krime, si Koliqi!..”

Publikohet dokumenti nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë, (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së) ku ndodhet diskutimi i Enver Hoxhës i mbajtur më...

Dy raste pozitive me Covid në Kosovë

Nga 1.328 teste të kryera në 24 orët e fundit, në Kosovë janë regjistruar vetëm dy raste pozitive me COVID-19. Rastet janë nga qyteti...

Pas raportimit të qytetarit, Policia e Prizrenit gjobit shoferin

Policia e Kosovës me qëllim të parandalimit të aksidenteve në komunikacion ka ngritur pika kontrolli me radar. Policia njëkohësisht është duke bërë edhe mbikëqyrjen e...

Finalizohet manuali, dasmat do të lejohen deri në këtë orë

Kryetari i Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka dhënë disa detaje të reja në lidhje me manualin e organizimit të...

PDK-ja kritikon qeverisjen në Prizren për mungesën e bibliotekës

Rinia e Partisë Demokratike të Kosovës, gjatë së mërkurës në Prizren ka kritikuar qeverisjen aktuale pasi që ka dështuar projekti i bibliotekës në këtë...

MASh-i merr vendim, me këtë datë përfundon viti shkollor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka ndryshuar datat e përfundimit të vitit shkollor për këtë vit. Sipas një vendimi të MASHT-it, që e ka nënshkruar...

LDK, PDK e AAK konfirmojnë shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave, LVV pa asnjë zyrtarizim

Kur kanë mbetur më pak se katër muaj nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, subjektet politike po vazhdojnë konfirmimin e kandidaturave për kryetarë të komunave. LDK,...

Asnjë rast i ri me Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.112 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Teatri i Prizrenit në përvjetorin e vdekjes së Bekim Fehmiut hedh lule në Lumbardh

Sot, në 11 vjetorin e kalimit në amshim të aktorit kombëtar me përmasa ndërkombëtare, Bekim Fehmiut, stafi i teatrit të qytetit të Prizrenit, “Bekim...

Serwer: Marrëveshja Kosovë – Serbi arrihet brenda disa muajsh

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se takimi i Brukselit midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit  serb, Aleksandar Vuçiq, është një...

Burrat e famshëm që tradhëtuan gratë e tyre

1. Ben Affleck Shpejt pasi aktori dhe Jennifer Garner konfirmuan divorcin, nisën thashethemet se Ben kishte një histori me dadon e shtëpisë, e cila më...

Aksident trafiku në Gjonaj të Hasit, pesë të lënduar

Katër automjete janë përfshirë në një aksident trafiku në Gjonaj të Hasit. Pesë persona kanë pësuar lëndime trupore. “Është raportuar për një aksident trafiku në mes...

Të shtunën dhe të dielën nuk do të ketë vaksinim anti-Covid në Prizren, procesi vazhdon të hënën

Të shtunën dhe të dielën nuk do të realizohet procesi i vaksinimit anti-Covid në Prizren. Drejtori i QKMF-së në Prizren, Xhevat Elezkurtaj, ka njoftuar të...

A do të ketë pako të re për t’i ndihmuar bizneset

Përfaqësues të bizneseve dhe deputetë nga partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, po kërkojnë nga Qeveria e Kosovës që të ndihmojë bizneset me mjete...

Ramos: Herët ose vonë do të kthehem

Sergio Ramos ka përshëndetur ditën e enjte stafin dhe çdo tifozë të Real Madrid-it, për herë të fundit si lojtar i Los Blancos. Ish-kapiteni,...

Lajmet e Fundit