12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

PK-ja uron besimtarët për festën e Fitër Bajramit

Munir Basha 2Kryetari i Partisë Konservatore(PK)Munir Basha  ka uruar për festën e Fitër Bajramit. “Besimtarët Islamë pas një muaji të kaluar në përkushtim të plotë, devotshmëri dhe dashuri ndaj Zotit të Madhërishëm,vetës dhe njeriut, gëzohen kësaj feste të madhe që simbolizon gëzimin për ngadhnjimin e të mirës ndaj të keqës”.

“Partia Konservatore e Kosovës uron që në këto ditë feste, me vizita familjare të jemi me prane njeri-tjetrit, me solidare me të afërmit tonë, familjet e dëshmorëve, invalidet e luftës si dhe me ata që kanë nevoje për kujdesin dhe ndihmën tonë. Në këto ditë të shënuar, lutemi tek i Madhi Zot për shpirtrat e dëshmorëve tonë që me shembullin e tyre dëshmuan në mënyrë më të mirë të mundshme se si sakrifikohet për ngadhënjimin e idealeve të popullit tonë”.

“Partia Konservatore e Kosovës, gjithashtu, në këtë ditë festë, solidarizohet dhe ndanë dhimbjën me popullin e Gazza-së, në veqanti me civilë, fëmije, pleq dhe gra të shumtë-viktima të konfliktit të dhunshëm dhe gjenocidial. Urojmë që kjo feste të shënoj fillimin e paqës së qëndrueshme dhe zgjidhjës së drejtë të çështjës palestineze! “.

“Me rastin e Fitër Bajramit, Partia Konservatore e Kosovës (PK), përzemërsishte uron të gjithë qytetaret e Kosovës. Gëzuar dhe për shumë mot!”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Haaland fiton 426 mijë euro në javë, City dëshiron t’ia rinovojë kontratën dhe ta bëjë lojtarin më të paguar në Angli

Manchester City dëshiron ta bëjë sulmuesin e tij Erling Haaland lojtarin më të paguar në Premier League duke i dhënë atij një pagë prej...

Një person në Prizren rrah ish të dashurën

Një vajzë në fshatin Lubizhdë e Prizrenit ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga ish i dashuri i saj. Policia njofton se rasti...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit