25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Plaçkitet një shtëpi në Korishë, vidhen një pushkë dhe stoli ari

Një shtëpi është plaçkitur në fshatin Korishë të Prizrenit të enjten në mbrëmje.

Pronari ka raportuar në Policinë e Kosovës se hajnat i kanë vjedhur një pushkë gjuetie dhe stoli ari në vlerë 2900 euro.

Njësitë policore janë duke hetuar rastin.

Turqia arreston dhjetëra persona pas sulmit në Ankara

Policia i ka ndaluar të paktën 67 persona të martën në Turqi, teksa e kryen një aksion për t’i shënjestruar personat e lidhur me...

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Lajmet e Fundit