12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Pogba konfirmon me një deklaratë emocionale se shtëpia e tij ishte plaçkitur gjatë ndeshjes ndaj Atletico Madridit

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba ka zbuluar se shtëpia e tij ishte vjedhur, ndërsa fëmijët e tij ishin brenda, gjatë ndeshjes të së mërkurës mbrëma me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve.

Reprezentuesi francez lëshoi ??një deklaratë në Twitter duke konfirmuar se incidenti ndodhi disa minuta para përfundimit të ndeshjes.

Pogba dhe gruaja e tij u larguan menjëherë nga Old Trafford pas vërshëllimës së fundit për t’u kthyer në shtëpi.

“Mbrëmë makthi më i keq i familjes sonë u realizua kur shtëpia jonë u thye dhe u plaçkit ndërsa fëmijët tonë po flinin në dhomën e tyre të gjumit”.

“Vjedhësit ishin në shtëpinë tonë për më pak se pesë minuta, por në atë kohë ata na morën diçka më të vlefshme se çdo gjë që kishim në shtëpinë tonë… ndjenjën tonë të sigurisë dhe sigurinë”.

“Kjo ndodhi në minutat e fundit të ndeshjes së mbrëmshme kur ata e dinin që ne nuk do të ishim në shtëpi. Unë dhe gruaja ime nxituam në shtëpi duke mos ditur nëse fëmijët tanë ishin të sigurt dhe të padëmtuar”.

 

“Si baba nuk ka ndjenjë më të keqe në këtë botë sesa të mos jesh aty për të mbrojtur fëmijët e t’u dhe sinqerisht shpresoj që askush të mos ndjejë kurrë atë që ndjeva mbrëmë”.

“Është për këtë arsye që unë do të doja të ofroj një shpërblim për këdo që ka një ide për të na ndihmuar. Ju lutemi dërgoni çdo informacion në rewardpogba@gmail.com”, ka shkruar Pogba në Twitter.

Fatkeqësisht, Pogba nuk është lojtari i parë i Unitedit që ‘vidhet’ këtë sezon, pasi Jesse Lingard u grabit ndërsa ai ishte në aksion kundër Aston Villa në muajin janar.

Shtëpia e Victor Lindelof u thye gjithashtu ndërsa gruaja dhe fëmijët e tij ishin në shtëpi, katër ditë më vonë dhe suedezi ishte në stadiumin Brentford Community, duke luajtur në fitoren 3-1 të United kundër ‘Bees’.

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Joao Cancelo, u sulmua gjithashtu në shtëpinë e tij pasi ajo ishte cak i hajdutëve në fund të vitit të kaluar dhe portugezi mbeti me lëndime në fytyrë, gjë të cilën e ka treguar në rrjetet sociale.

Ndërkohë, Reece James ndau pamjet e kamerave ku shihej një kasafortë që u mor nga shtëpia e tij në shtator.

Brenda saj ishin medaljet e Ligës së Kampionëve, Superkupës Evropiane dhe e Euro 2020. /Telegrafi/

Më Shumë

Presidenti i Gjermanisë Frank Walter Steinmeier takohet me nxënësit dhe mësimdhënësit e Asociacionin “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të udhëtimit të tij në Ballkan në fund të nëntorit dhe fillim të dhjetorit 2022, Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank...

14 ndjesitë që përjeton trupi kur bën seks

Po, përpos kënaqësisë, janë edhe 14 ndjesi të tjera! 1. Të shtohen rrahjet e zemrës. 2. Të shpeshtohet frymëmarrja. 3. Skuqesh në zona specifike, zakonisht në shpinë...

Lajmet e Fundit