13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Polica nuk e mohon arrestimin e drejtorit të Ramadan Mujës për ngacmim seksual

Shtepia e Bardhe-PrizrenMbrëmë gazeta Express ka raportuar se një drejtor i komunës së Prizreni është arrestuar nën dyshimin e ngacmimit seksual të një viktime. Këtë gjë nuk e ka mohuar, por as konfirmuar me emër, Policia e Kosovës.

Zyra për Informim e PK’s, ka thënë për Express se një person është arrestuar në Prizren nën dyshimin se ka kryer veprën penale të “trafikimit me qenie njerëzore”, përgjigje që e ka dhënë në pyetjet e Express se a është arrestuar një drejtor i Komunës së Prizrenit, komunë që drejtohet nga Ramdan Muja i PDk’së.

“Me datën 21. 07. 2014 Policia e Kosovës konkretisht Drejtoria për hetimin e trafikimit me qenie njerëzore njësia ne Prizren ka arrestuar një person mashkull / kosovar , me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale Trafikim me Njerëz/ Shërbime seksuale të viktimës së trafikimit. Te gjitha veprimet e policisë ne ketë rast janë kryer nen autorizimin e prokurorit përkatës ku të njëjtit i është lëshuar vendimi mbi ndalim për 48 orë. Hetimet janë duke vazhduar nga Njësia për hetimin e trafikimit me qenie njerëzore Prizren”, thuhet në përgjigjet e Policisë për Express.

Polica thotë se ky rast ka qene i publikuar ne Raportin 24 orësh te Policisë me datën 22.07.2014 , dhe në këtë raport thuhej: Raport shtesë: “TRAFIKIM ME NJERËZ/SHËRBIME SEKSUALE TË VIKTIMËS SË TRAFIKIMIT: Prizren prill maj 2014- NN. Lidhur me rastin pas hetimeve të zhvilluara nga NJHTQNJ në Prizren është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull K-Turk dhe i njëjti me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje”.

Express ka provuar që të marr një përgjigje nga Komuna e Prizrenit, por kompetentët për informim të saj nuk u janë përgjigjur thirrjeve të gazetës.

Më Shumë

Edhe nga dy muaj paraburgim për katër të dyshuarit për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, Bujar Basha,...

Nicole Scherzinger tregon figurën e saj të pabesueshme me bikini të zeza, gjatë pushimeve

Nicole Scherzinger tregoi figurën e saj të pabesueshme gjatë festës së saj të dytë të vitit, të shtunën, pasi nuk pati asnjë pushim në...

Lajmet e Fundit