9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Mustafa: Nuk do të bëjmë pazare me PDK-në

Isa Mustafa LDK?Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se blloku LDK- AAK- Nisma, i ofron këtij vendi një qeveri të qëndrueshme dhe me integritet. Ai ka vlerësuar se me qeverisjen e tyre do të sigurohet stabilitet politik dhe zhvillim ekonomik.

“Prolongimi i proceseve dhe thirrja në shkase procedurale, nga ata që shkelën çdo procedurë, për ti bërë ato kushtetuese, nuk do të na hamendin në asnjë moment që të ndryshojmë qëndrimin tonë e për të bërë pazare politike me PDK-në”, ka shkruar ai në Facebook.

Ai vlerëson se procesi në të cilën po kalojnë i ka bindur ata edhe më shumë që t’i hiqet, siç e quan ai hallka e sundimit e që sipas tij pongulfat çdo ditë e më tepër .

Sa më shpejt që kuptohet ky qëndrim aq më lehtë, aq më lehtë sipas Mustafes, do të jetë për të gjithë ata që janë në këtë proces.

Më Shumë

Erdogan falënderon Kosovën për ndihmën e dhënë gjatë tërmetit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka shkruar presidentes së Kosovës Vjosa Osmani. Erdogan përmes një letre e ka falënderuar Osmanin, për ndihmën e...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës në Kuk të Dragashit i vazhdohet paraburgimi

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar edhe për dy muaj paraburgimin N. A., e dyshuar për vrasjen e kunatës në fshatin Kuk të Dragashit. 67...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit