7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Policia e ndal për kontroll, i gjen armë pa leje 21 vjeçarit në Dragash

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot, njësitet patrulluese të stacionit policor në Dragash, kanë ndaluar një veturë ku kanë gjetur armë në të.

“Derisa ndaluan një automjet me targa vendore për kontrolle rutinor, gjatë kontrollit te vozitësit, policia ne çantën  e tij gjeti dhe sekuestroi ne cilësinë e provave: një pistoletë, një karikator, një fishkë dhe një brisk”, thuhet në njoftimin për media, transmeton PrizrenPress.

Në lidhje me këtë rast i dyshimit E.GJ i lindur në vitin 2001 është shoqëruar në stacioni policor në Dragash , ku i njëjti është intervistuar.

Lidhur me rastin është konsultuar Prokurori i Shtetit ku pas intervistimit i dyshuari lirohet, rasti shkon në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

QKMF-ja në Prizren me numër rekord shërbimesh shëndetësore

Drejtoria Komunale e Shëndetësisë, përmes QKMF-së në Prizren, gjatë 11 muajve të vitit 2022 ka ofruar rreth 1.200.000 shërbime shëndetësore për qytetarët e Komunës...

Dita Ndërkombëtare e PAK/ Totaj e Bytyqi vizitojnë Hendikosin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, në kuadër të muajit dhjetor “Muajit të ndërgjegjësimit...

Lajmet e Fundit