29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Policia në shok, arrestojnë kolegun për 11 grabitje me armë

Policia greke vuri në pranga të enjten një efektiv policie për përfshirjen në 11 grabitje, të cilat i kishte kryer me armën e shërbimit.

Polici i arrestuar, fotografia e të cilit është publikuar nga zougla.gr, kishte në shënjestër stacionet e benzinës.

Sipas hetimet, seria e grabitjeve kishte nisur që prej dhjetorit të vitit 2019.

I riu ishte oficer policie në Atikën veriperëndimore prej vitit 2011.

Pas arrestimit të tij të enjten, ai i justifikoi grabitje me problemet financiare me të cilat po përballej kohëve të fundit.

Burime policore thanë se i arrestuari kishte përdorur tre makina për grabitjet. Ajo çfarë i kishte bërë përshtypje policisë për kolegun e tyre ishte shpejtësia e çmendur me të cilën po lëvizte para se të vihej në pranga.

Policia që po e ndiqte nga pas u detyruar të ngadalësohej në mënyrë që të shmangte një aksident të rëndë.

“Ai po ngiste me shpejtësi. Kaloi me të kuqe si i çmendur, duke rrezikuar jetën e civilëve, por edhe të policisë që e ndiqte.”

Pak para arrestimit, ai kishte kryer dy vjedhje të armatosura në një pikë karburanti në Peristeri dhe në një stendë në Galatsi, ku mori gjithsej 690 euro.

Hetimi zbuloi se dhjetorin e kaluar ai kishte kryer nëntë vjedhje të armatosura në tetë stacione karburanti dhe një kioskë në Agia Paraskevi, Chalandri, Ilioupoli dhe Galatsi, nga të cilat ai siguroi rreth 4,400 euro/Ora News.tv.

Më Shumë

Policia jep detaje për vdekjen e 64 vjeçarit në shtallën e tij në Novosellë të Malishevës

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me vdekjen e një personi në fshatin Novosellë të Malishevës, i cili dyshohet se ka humbur jetën...

Humb jetën një pushues nga Prizreni në plazhin e Shëngjinit

Një 68-vjeçar nga Prizreni kishte udhëtuar për pushime në plazhin e Shëngjinit, por ndërroi jetë në spital. Forcat blu bëjnë me dije se dyshohet se...

Vdes një person në Malishevë, ngulfatet nga tymi derisa po provonte ta shpëtonte stallën që po digjej

Një person ka vdekur në fshatin Novosellë të Malishevës. Vdekja dyshohet të ketë ardhur nga ajri i tymosur pasi që viktima kishte shkuar tek stalla...

Gjermania dhe Franca injorojnë OBSH-në, do ta japin dozën e tretë të vaksinës

Gjermania dhe Franca duket se kanë injoruar vendimin e OBSH dhe do të vijojnë me dhënien e dozës së tretë të vaksinës për Covid...

Haradinaj shkon në të pamet për viktimat nga aksidenti në Kroaci

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka vizituar familjarët e viktimave të cilët vdiqën tragjikisht në aksidentin që ndodhi ditë më parë në Slavonski Brod...

Temperatura deri në 38 gradë celsius

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë fundjavës do të ketë mot shumë të nxehtë, dhe se në disa vende temperaturat të dielën do të...

Gjendet i vrarë me armë zjarri një 13 vjeçar në Shqipëri

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur në Kurbin, ku një 13 vjeçar është gjetur i vrarë. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka...

Vazhdon rritja e rasteve, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 92 raste të reja me COVID-19 në...

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Delta nuk kursen as të vaksinuarit, disa të infektuar edhe në Kosovë

Shumë shtete në mbarë botën, përfshirë edhe Kosovën, po raportojnë për raste të infektimeve me koronavirus te personat që janë vaksinuar kundër tij. Infektimet...

Shkrepi me armë në një aheng familjar, 59-vjeçarit nga Krusha e Vogël i konfiskohet një armë

Policia e Kosovës ka konfiskuar një armë, një karikator, një fishek dhe një gëzhojë një 59-vjeçari në Krushë të Vogël. Sipas njoftimit të policisë gjatë...

Shpërthejnë vatra të reja të zjarrit në Malishevë

Pasditen e sotme, në fshatin Lladrovc të Malishevës kanë shpërthyer dy vatra zjarri fushore dhe malore, mirëpo të njëjtat janë lokalizuar nga zjarrfikësit dhe...

Aksioni “Alkooli”, Policia shqipton 47 tiketa për shoferët në Prizren

Policia Rajonale në Prizren ka filluar me zbatimin e planit operativ “Alkooli”, një aktivitet i përbashkët të NJRKRR me Stacionet Policore- Prizren, Prizren-Veri dhe...

Shi dhe stuhi, nga e enjtja ndryshon moti

Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Të enjten ka mundësi që në vende të izoluara të ketë...

Në Malishevë nuk ka asnjë rast aktiv me Covid

Situata me pandeminë Covid-19 në territorin e komunës së Malishevës, është e qetë dhe nuk ka asnjë rast aktiv. Përkundër testimeve të shumta që bëhen...

Zjarrfikësi në fshatin Gjonaj theret me skalper në vendin e tij të punës

Një punonjës i njësisë së Zjarrfikësve në Prizren ka njoftuar Policinë se në fshatin Gjonaj të kësaj komune, në vendin e tij të punës...

Lajmet e Fundit