15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Policia shqiptoi afro 2,000 tiketa trafiku gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka shqiptuar 1,727 tiketa trafiku për kundërvajtësit në komunikacion, gjatë 24 orëve të fundit në tërë Kosovën.

Policia ndërkohë ka shqiptuar vetëm tri tiketa trafiku për shkelësit e masave anti-COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 75 aksidente trafiku, prej të cilave 16 me të lënduar dhe 59 vetëm me dëme materiale.

Më Shumë

Sulmohet një person nga qentë endacak në Dragash

Një person është dërguar në spitalin rajonal të Prizrenit për tretman mjekësor, pasi është sulmuar nga një grup qenësh. Në raportin 24 orësh të Policisë...

ShBA-së i afrohet një rrezik

Uragani i quajtur “Ian” vazhdon të bëhet më i fortë derisa po shkon drejt Floridës. Kjo ka nxitur të bëhen evakuime urgjente pasi paralajmërohen...

Lajmet e Fundit