14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Policia shqipton 1 661 gjoba në 24 orët e fundit

1661 gjoba janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës për shkak të mosrespektimit të rregullave të trafikut.

Ndërkaq, 25 persona u arrestuan, ku 21 prej tyre u dërguan në mbajtje dhe dy në vuajtje të dënimit.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 35 aksidente trafiku me të lënduar dhe 58 aksidente me dëme materiale ndërsa nuk është shënuar asnjë aksident me fatalitet.

Abdixhiku: Atë që fituam në Banjskë, ta fitojmë në politikë dhe diplomaci

Kështu ka thënë ai nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet rreth votimit të një rezolutë të përbashkët që e dënon sulmin terrorist të...

Koloneli Aubrey Herbert, miku i madh i shqiptarëve

Më 26 shtator 1923, u nda nga jeta koloneli i nderuar dhe miku i madh i shqiptarëve, Aubrey Herbert. Kontributi i tij për Shqipërinë...

Lajmet e Fundit