16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Çka gjeti Njësiti i Antidrogës në aksionin e djeshëm në Prizren?

Një aksion i Policisë së Kosovës, saktësisht i antidrogës, është zhvilluar dje në Prizren.

Të arrestuar në këtë rast mbetën katër të dyshuar për posedim të narkotikëve, ani pse tek ta u gjetën edhe armë e fishekë të ndryshëm.

Sipas PK-së, në shtëpitë dhe objektet përcjellëse të të arrestuarve janë gjetur dhe sekuestruar 1.18 gramë marihuanë, një peshore digjitale, 22 fishekë kalibrash të ndryshëm, një pushkë gjuetie, disa telefona, laptop, një motoçikletë si dhe disa prova të tjera që lidhen me rastin.

Të dyshuarit, sipas policisë me vendim të prokurorit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Ylli i Man Cityt i shpëtoi fatkeqësisë – ai për pak sa nuk ra nga autobusi gjatë festës së titullit

Jack Grealish u përball me diçka jo të zakonshme, pasi anglezi për pak sa nuk ra nga autobusi gjatë paradës së Manchester Cityt e...

Zafir Berisha kujton heroizmin dhe rezistencën e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, ka përkujtuar masakrën e Tusuzit në 25-vjetorin e sulmit serb ndaj shqiptarëve në lagjen "Tusuz" të Prizrenit "Lagja...

Lajmet e Fundit