23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Pranvera në Prizren — komuna mbjell lule

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se ka filluar mbjelljen e luleve, pastrimin e parqeve si dhe kositjen dhe mirëmbajtjen e hapësirave të gjelbërta në pjesë të ndryshme të qytetit.

“Pranvera ka filluar në Prizren dhe së bashku me të kanë filluar edhe aktivitetet e komunës për mbjelljen e luleve, pastrimin e parqeve dhe kositjen e hapësirave të gjelbërta. Ftojmë qytetarët për bashkëpunim në ruajtjen dhe mirëmbajtjen e tyre”, thuhet në njoftimin e komunës./ PrizrenPress.com

Më Shumë

S`ka rroga, ndërrimi i parë i punëtorëve të `Trepçës` bojkoton punën

Ndërrimi i parë i punëtorëve në Trepçë nuk kanë punuar sot për shkak se ende nuk i kanë marrë pagat e plota, njofton RTKlive. Disa...

Sot, mot me diell dhe me vranësira

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Sipas Meteo Kosova, gjatë pasditës mund të ketë reshje të izoluara shiu në...

Lajmet e Fundit