24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Pranvera në Prizren — komuna mbjell lule

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se ka filluar mbjelljen e luleve, pastrimin e parqeve si dhe kositjen dhe mirëmbajtjen e hapësirave të gjelbërta në pjesë të ndryshme të qytetit.

“Pranvera ka filluar në Prizren dhe së bashku me të kanë filluar edhe aktivitetet e komunës për mbjelljen e luleve, pastrimin e parqeve dhe kositjen e hapësirave të gjelbërta. Ftojmë qytetarët për bashkëpunim në ruajtjen dhe mirëmbajtjen e tyre”, thuhet në njoftimin e komunës./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Leksioni i mbretit Zog… Kosovës!

Prej pak ditësh, në Kosovë është rihapur për të disatën herë, tema e mbajtjes së shamisë nga vajzat nëpër shkolla. Me argumente pro dhe...

Policia sekuestron dy armë zjarri në një aheng familjar në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka sekuestruar dy armë zjarri nga i njëjti aheng familjar të enjten në Prizren. Sipas njoftimit, policia...

Lajmet e Fundit