15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Pas sa takimesh është ideale të bëni seks?

Thonë se koha e duhur për të bërë dashuri me një partner të ri nuk ekziston dhe se gjithçka është çështje ndjenjash dhe dëshirash, por edhe zgjedhje personale. Megjithatë, një studim u mor me këtë temë dhe doli me rezultate interesante.

Rreth 5 mijë e 500 beqarë në Shtetet e Bashkuara iu përgjigjën pyetjeve të platformës “Match.com” –një faqe takimesh që shërben në mbi 50 vende në 12 gjuhë – të cilat kishin të bënin me takimet, duke përfshirë pyetjen “pas cilit takim vendosën të bënin dashuri me partnerin”. Shumica e të anketuarve janë përgjigjur se kjo ka ndodhur pas takimit të pestë.

Sipas një sondazhi nga Beqarët në Amerikë, 35 përqind e njerëzve thanë se ishin më të lumtur në një marrëdhënie që filloi me të bërë dashuri në takimin e pestë. Ajo që mund të jetë befasuese për të është se 25 përqind e burrave dhe grave thanë se aventura e tyre u kthye në një lidhje një natë më vonë.

Pse në takimin e pestë?

Shkencëtarët thonë se deri në takimin e pestë, të paktën mund të takoni pjesërisht personin me të cilin po dilni. Deri atëherë, ju duhet të dini nëse ata janë të sjellshëm, argëtues, të pëlqyeshëm, të gëzuar apo të zymtë, “filozofikisht”, optimistë apo të pakëndshëm, punëtorë, të pasjellshëm e të ngjashme.

Nëse ende nuk mund t’i përgjigjeni disa pyetjeve themelore për të zgjedhurin tuaj deri në takimin e pestë, pyesni veten nëse ai ju fsheh diçka apo është një person shumë i mbyllur. Kjo do t’ju japë përgjigjen për pyetjen nëse dëshironi të jeni në një lidhje me një person të tillë.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Lajmet e Fundit