14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Premier League përcakton datën: Ja kur do të rifillojë kampionati anglez

Ashtu si në të gjithë Europën (përveç Bjellorusisë) edhe kampionati anglez i futbollit është i pezulluar që prej 12 marsit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Mirëpo kur ka kaluar më shumë se një muaj është programuar që Premier League të rinisë në datën 8 qershor, të paktën kështu ka vendosur Federata Angleze e Futbollit.

Të gjitha ligat e rëndësishme europiane ashtu si Premier League kanë diskutuar me UEFA-n gjatë kësaj periudhe për të mësuar kur do të jetë e mundur rinisja e kampionateve.

Tashmë që Premier League e ka një datë rinisjeje ideja është që 92 ndeshjet e mbetura deri në fund të kampionatit të luhen në harkun e 5 javëve dhe kampionati të përfundojë në mes të korrikut.

Më Shumë

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Lajmet e Fundit