25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Presidenca: Nuk shtyhen zgjedhjet, mbahen të dielën

Atifete jahjagaZëdhënësi i Presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu ka deklaruar se zgjedhjet e përgjithshme parlamentare do të mbahen të dielen, ashtu siç është përcaktuar më herët

Ai ka thënë se Presidentja po i vazhdon takimet e përcaktuara më herët për të parë përgatitjet për zgjedhjet nacionale.

“Presidentja po i vazhdon takimet e saj të përcaktuara që më herët me anëtarët e KQZ’së dhe me vëzhguesit e Demokracisë në Veprim për të parë të gjitha përgatitjet përfundimtare për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, të përgjithshme në vend më 8 qershor”, ka thënë Vllahiu.

Më Shumë

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren, një person ka therur me thikë vajzën e tij, i dyshuari raportohet se ka qenë në...

Limaj merr pjesë në inaugurimin e “Kalasë së UÇK-së” në Prizren

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, mori pjesë në inaugurimin e kompleksit "Kalaja e UÇK-së" në Arbëri të Vërrinit në Prizren. Në këtë ceremoni...

Lajmet e Fundit