16.8 C
Prizren
E premte, 29 Shtator, 2023

Prizren, 18 vjeçari recidivist vjedh 300 euro në xhami (VIDEO)

Një 18 vjeçari iu deshtë ti ndërroj tre palë veshje, për të marrë 300 euro nga arka e  xhamisë “Sinan Katib” në Prizren.

 

Me të parat hyri dhe vëzhgoi situatën brenda, me rrobat e dyta u sigurua ta largoj nga vendi arkën e sadakasë, derisa me të tretat e arriti qëllimin duke marr me vete kutin me para, njofton Klankosova.tv.

Menjëherë pas namazit të drekës, na ka prite deri kemi dal, ka zbrit poshtë me të hyrë në xhami e ka largu kamerën anash mirëpo nuk ka pas njohuri që kemi pas edhe kamera tjera”, ka thënë Osman Bekteshi, Imam i xhamisë “Sinan Katib”

Kjo ngjarje i mërziti fort edhe xhematlinjët.

Jena të shqetësuam se jo veç që po vjedhin monedha po, po kryhen edhe krime të ndryshme”, ka thënë një qytetarë.

Me mjetet e vjedhura  ishte e planifikuar të kryheshin pagesat e faturave të rrymës si dhe shërbime të tjera për xhaminë.

Ndërkohë i dyshuar u arrestua shpejt, pasi  nuk ishte i panjohur për forcat e rendit për shkak se  njihet edhe për vepra të tjera të ngjashme.

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren, pasi që të njëtit dyshohet se kanë kryer veprën penale “shpërlarje të parave”. Ngjarja kishte...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së që u plagos në Rahovec

Dega e OVL-UÇK-së në Rahovec ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nazmi Veliu, i cili ishte plagosur ditë më parë në...

Lajmet e Fundit